Magazyn - Lechicka 71A, 64-100, Leszno, Polska
+48607371247
kontakt@frontlineag.pl

Jak urządzić swoje własne biuro?

biuro_przyklad

Dla nie jednej osoby dobre zagospodarowanie przestrzeni roboczej jest nie lada wyzwaniem. W tych czasach nie zawsze mamy możliwość kupienia lub wynajęcia biura. Z tego powodu dużo osób postanawia wziąć sprawy we własne ręce, czyli zaprojektować i umeblować biuro samodzielnie. Dziś przedstawimy wam, jak w łatwy i odpowiedni sposób powinniście urządzić biuro, wybierając odpowiednie meble oraz dodatki. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Z tego wpisu dowiesz się następujących rzeczy:

  • Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy projektowaniu biura, w którym będziesz przyjmował klientów?
  • Jakie znaczenie ma dobre oświetlenie w biurze?
  • O jakie rzeczy zadbać, aby ułatwić sobie organizację i wygodę pracy?

Urządzenie biura idealnego dla twoich potrzeb

Biuro możesz urządzić nie tylko w wynajmowanym lokalu, ale także w swoim własnym domu czy mieszkaniu. Bardzo ważne jest ustalenie, jakie są Twoje potrzeby względem przestrzeni biurowej. Na początek zastanów się, jak przebiega Twoja praca. Jeśli podejmujesz się rozmów z klientami na żywo, rozważ, gdzie będziesz ich przyjmował? Klient musi przecież mieć gdzie usiąść. Może to być biurowe krzesło obrotowe, duża pufa, elegancki skórzany narożnik, a także duża wygodna sofa.

Podczas projektowania biura warto zwrócić uwagę na fakt, że większość osób jest wzrokowcami. Jeśli zostaniemy zaproszeni do eleganckiego biura, atmosfera oraz charakter rozmowy drastycznie się zmienią. Już tutaj możesz zdobyć parę punktów od potencjalnego klienta. Jeśli decydujesz się na przyjmowanie swoich klientów przy biurku, warto jest zadbać aby było ono wystarczająco duże. To samo tyczy się oczywiście stołów. Osobiście polecamy stoły z kolekcji VS, oraz Werndl.

Obowiązkowe meble do biura, z których lepiej nie rezygnować

Najważniejszy element to powierzchnia robocza, czyli biurko, na których będzie odbywać się cała nasza praca. Powinny się na nim zmieścić wszystkie najważniejsze dla nas rzeczy, czyli: komputer, drukarka, lampa, notatnik, karteczki, przybory do pisania, itp. Do takiego biurka dobierz wygodne krzesło obrotowe, dzięki któremu wygoda podczas pracy będzie o wiele większa, niż przy fotelu statycznym.

Nie zapomnij także o dużej i pojemnej szafie na segregatory lub inne ważne dokumenty. Dzięki temu utrzymasz porządek oraz nigdy niczego nie zgubisz. Jeśli brakuje Ci miejsca, warto rozważyć zakup kontenerów na kółkach, dzięki którym będziesz mógł sprawnie przechowywać wszystkie ważne rzeczy tuż pod ręką. Takie kontenery pozwalają również zadbać o porządek i organizację przedmiotów.

Odpowiednie oświetlenie stanowisk pracy jest bardzo ważne. Dzięki niemu Twoje oczy nie będą się męczyć podczas wieczornej pracy, czy w mniej słoneczne dni. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia. Różne efekty da bowiem zimne, neutralne i ciepłe światło. Dobrze dobrane oświetlenie pozytywnie wpływa na Twoją koncentrację i często dodaje nieco motywacji do działania.

Urządzanie swojego biura – Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wpisowi zaplanowanie i zaprojektowanie biura nie wydaje się już tak strasznym zadaniem. W tym wpisie ledwie musnęliśmy temat projektowania biura. W przyszłych wpisach znajdziesz u nas o wiele więcej wskazówek.

To jak urządzisz swoje biuro zależy tylko i wyłącznie od ciebie a my jesteśmy tutaj żeby ci w tym pomóc. Powodzenia w projektowaniu!

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *